top of page
< Atpakaļ

Reģenerācijas stacijas Sadarbības padomē izvirzīti 14 ierosinājumi projekta pilnveidošanai

Reģenerācijas stacijas Sadarbības padomē izvirzīti 14 ierosinājumi projekta pilnveidošanai

Trīs mēnešus 75 dalībnieki no dažādām organizācijām un interešu grupām apvienoja zināšanas Sadarbības padomē un savstarpēju diskusiju rezultātā nāca klajā ar 14 ierosinājumiem Ropažu novadā plānotās reģenerācijas stacijas projekta pilnveidei, informē SIA “Vides Resursu centrs” valdes priekšsēdētājs Guntars Levics.


No 27. novembra līdz 24. februārim Sadarbības padomes dalībniekiem notika septiņas sanāksmes: atklāšanas kopsapulce, piecas darba grupas un noslēguma kopsapulce. Darba grupās reģenerācijas stacijas projekts tika apspriests piecās tematiskās sanāksmēs: “Tautsaimniecība un enerģētika”, “Pilsētvide un nekustamais īpašums”, “Atkritumi un aprites ekonomika”, “Regulējums, taksonomija un ilgtspēja” un “Ietekme uz vidi”.


Sanāksmēs dalībnieki tika iepazīstināti ar reģenerācijas stacijas projektu konkrētās tēmas kontekstā un tika apspriesti katrai nozarei aktuālie jautājumi, kā arī iespējamie virzieni projekta pilnveidei.


Izvirzīto priekšlikumu vidū bija, piemēram, aicinājums reģenerācijas stacijas tuvējā apkaimē izvietot “elektroniskos degunus”, ar kuriem veikt papildu gaisa monitoringa mērījumus, rast risinājumu siltuma un elektroenerģijas pievadīšanai vietējiem iedzīvotājiem, reizi gadā īstenot civilās aizsardzības praktiskās mācības un citi.


“Šāda mēroga projekts skar vairākas jomas un jautājumus, piemēram, enerģētiku un tautsaimniecību, pilsētvides plānošanu, atkritumu apsaimniekošanu, aprites ekonomiku, vides aizsardzību un citas. Ir ļoti svarīgi, ka pirms projekta īstenošanas šo dažādu pušu viedokļi tiek uzklausīti, un varam identificēt vietas, kur vēl ir iespējami uzlabojumi,” saka Levics.


Sadarbības padomes sanāksmēs atšķirīgos sastāvos kopumā piedalījās 75 dalībnieki no 38 organizācijām. To vidū bija pārstāvji no nevalstiskajām organizācijām, valsts un pašvaldību iestādēm, atkritumu un siltumapgādes asociācijām, atkritumu apsaimniekošanas un pārstrādes uzņēmumiem un iedzīvotāju biedrībām.


Tika piesaistīti arī enerģētikas, vides, nekustamo īpašumu, tautsaimniecības un citi eksperti.


“Šis Latvijai ir jauns projekts, tāpēc vēlamies iesaistīt pēc iespējas plašu ekspertu loku, kas piedāvātu savu skatījumu uz to, kā dot maksimālo labumu vietējiem iedzīvotājiem un sabiedrībai, risinot atkritumu apsaimniekošanas problēmas, stiprinot valsts energoneatkarību, veicinot ieguvumus tautsaimniecībai un ekonomikai un vienlaikus saudzīgi izturoties pret vidi,” pauda Levics.


Ar detalizētu informāciju par projektu un dažādiem ar to saistītiem jautājumiem iepazīstināja projekta attīstītāja pārstāvis Guntars Levics, Latvijas Darba devēju konfederācijas enerģētikas un klimata eksperte Arta Dimbiere, Eiropā labākā skeitera titula divkārtējs ieguvējs Madars Apse, “Zero Waste Latvija” valdes priekšsēdētāja Anna Doškina un SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” valdes locekle Aiga Kāla.


“Paldies visiem Sadarbības padomē iesaistītajiem dalībniekiem, kas ļāva izkristalizēties jaunām idejām projekta pilnveidei un sniedza savu pienesumu, lai tā realizācijas gadījumā varētu to īstenot pēc labākās prakses standartiem,” teica Levics.

bottom of page